Europos egzaminas 2021

Moksleiviams
Kolegijos studentams
Kolegijos bendruomenei
Visuomenei

Data: 2021 m. gegužės 7 d. nuo 09:00 val. iki 23:59 val.


Jau dvyliktą pavasarį iš eilės kviečiame švęsti Europos dieną sprendžiant nuotaikingas „Europos egzamino“ užduotis!
 
Kaip ir kasmet, Šiaulių valstybinė kolegija prisijungia prie iniciatyvos ir kviečia paminėti Europos dieną dalyvavimu tradiciniame žinių konkurse.
 
„Europos egzamino“ pirmasis etapas vyks internetu gegužės 7 d. 9.00– 23.59 val.
 
Jau dvyliktus metus skaičiuojantis „Europos egzaminas“ šiemet visų dalyvių laukia gegužės 7 dieną.

Dalyviams egzamino dieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos portale bus pateikta 15 klausimų apie Europos Sąjungą su pasirenkamais atsakymais.

„Europos egzamino“ klausimai bus ne tik iš tradicinių egzamino temų: Europos Sąjungos institucijos, kultūrų įvairovė, geografija bei istorija, bet apims ir šių metų aktualijas: Europos atsigavimą po pandemijos, žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, Europos sveikatos sąjungą, piliečių galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime.

Dalyviams registruotis iš anksto nereikia. Dalyvauti kviečiami visi: moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi, kurie nori išbandyti savo jėgas atsakydami į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jei į egzamino klausimus atsakysite tiksliausiai ir greičiausiai, būsite pakviesti į finalą, kuriame bus varžomasi dėl puikių prizų!

Egzaminui ruoštis galima iš anksto – susipažinti su atrinkta vaizdo medžiaga ir elektroniniais leidiniais arba dalyvauti internetinėse viktorinose.  „Europos egzamino“ temų ir informacijos šaltinių sąrašas skelbiamas čia: https://ec.europa.eu/lithuania/education_lt.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

Projektą globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Projekto draugai – Užsienio reikalų ministerija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Jaunimo Europos komanda, „Europe Direct“ ir DIGI klasė.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/lithuania/events/.EUexam_2021_lt.


Atgal