Gerbiamieji Kolegijos darbuotojai, esami, buvę ir būsimi studentai, mūsų veiklos partneriai

2020-03-29

2020 metų kovo pabaigoje Lietuva įžengė į jau trečią karantino savaitę. Grėsmingo viruso COVID-19, dar kitaip vadinamo koronavirusu, pandemija, pristabdžiusi viso pasaulio gyvenimą (o kai kuriose šalyse apskritai jį paralyžiavusi), sutrikdė ir mūsų šalies kasdienybę.

Šiaulių valstybinė kolegija, laikydamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl koronaviruso plitimo paskelbti karantiną, jau nuo kovo 16 dienos dirba nuotoliniu būdu. Aukštajai mokyklai tokia patirtis – visiškai nauja. Galime teigti, kad su iššūkiu mes susidorojame, situacija valdoma, gyvenimas mūsų kolegijoje tikrai nesustojo, studijų procesas vyksta.

Paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, studijos Šiaulių valstybinės kolegijos studentams yra vykdomos nuotoliniu būdu: pasitelkiamos nuotolinio mokymosi aplinkos Moodle, Classroom ir kt; studijų medžiaga pateikiama elektroniniu tekstiniu ar vizualizuotu būdais. Studentai su dėstytojais gali konsultuotis naudodamiesi elektroniniu paštu, įvairių socialinių tinklų aplinkomis ir kitais technologijų pasiekimais. Kolegijos bibliotekose galima pasiimti ir grąžinti knygas. Didžiuojamės mūsų dėstytojų kompetencija, pasirengimu dirbti nestandartinėmis aplinkybėmis, dėkojame studentams, dėstytojams ir darbuotojams už bendrystę ir gebėjimą išgyventi šį nelengvą laikotarpį.

Žinoma, visi labai laukiame karantino pabaigos, kad vėl galėtume grįžti į auditorijas, katedras ir kabinetus, kiekvieną dieną išgyventi paprasčiausią tiesioginio bendravimo malonumą, diskutuoti paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, kolegų pasitarimuose.

Laiką, kai dėl koronaviruso plitimo turėjome iš esmės keisti kasdienius įpročius, mes priimsime kaip pamoką, nes dėl siekio suvaldyti ligą esame priversti grįžti prie esminių vertybių, kurias buvome iš dalies pamiršę: iš naujo mokomės didžiąją dalį dienos būti su šeima, nebeeikvojame laiko pasivaikščiojimams po prekybos centrus. Liga jau parodė, kokie pažeidžiami ir todėl nusipelnę rūpesčio yra pagyvenę žmonės, paskatino dar labiau gerbti medikus, kurie drąsiai stoja į akistatą su menkai pažįstamu ir todėl dar pavojingesniu priešu COVID-19.

Iki Velykų liko tik dvi savaitės. Mes visi tikimės, kad balandžio mėnesį švęsime ne tik Prisikėlimą, bet ir pergalės prieš pandemiją šventę. Tikimės, išmokę viruso pamokas ir nusiteikę labiau vertinti tai, ką turime, sugrįžti į kasdienių džiaugsmų kupiną įprastinį gyvenimą. Tokia ir yra tų iššūkių, kuriuos šiomis dienomis kartu tenka įveikti, prasmė.

Nuoširdžiai linkiu visiems stiprybės, kantrybės, geros nuotaikos, pozityvaus požiūrio į viską, kas vyksta mūsų gyvenime.

Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė


Atgal