Kviečia diskutuoti apie studentų psichologinę sveikatą

2020-05-25

Noras kalbėti apie psichologines problemas mūsų visuomenėje dažnai vis dar laikomas stigma, tačiau neaptartos problemos niekur nedingsta. Psichologinės pagalbos poreikis egzistuoja, o viena iš pažeidžiamų grupių yra studentai.

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) – demokratinė nevyriausybinė organizacija, atstovaujanti Lietuvos studentų interesams. Organizacija vienija 27 studentiškas organizacijas, veikiančias Lietuvos aukštosiose mokyklose. LSS karantino metu organizuoja nuotolinius seminarus studentams. Šiaulių valstybinė kolegija prisijungia prie iniciatyvos ir skatina kartu kalbėti šia aktualia tema.

Kodėl studentai nori apie tai kalbėti?

Jie patiria nuovargį, stresą ir įtampą prieš atsiskaitymus, jaučia nerimą dėl ateities. Kartais padėti gali tik vienas pokalbis, tačiau pasitaiko atvejų, kai reikalingas nuoseklus psichikos sveikatos gydymas.

Kas yra atsakingas už tai, kad studentui kreipiantis pagalbos ji būtų suteikta? Lietuvos studentų sąjunga kviečia #NebijotiKalbėti ir dalintis mintimis, aktyviai reikšti savo nuomonę ir kartu atsakyti, ar  studentų psichikos sveikata – aukštųjų mokyklų reikalas?

„Ar studentų psichikos sveikata –  Lietuvos aukštųjų mokyklų reikalas?“ yra dalis Lietuvos studentų sąjungos vykdomo projekto „Sistemingo studentų psichinės sveikatos stiprinimo programa Lietuvos aukštosiose mokyklose“, kuriuo siekiama skatinti psichologinio konsultavimo paslaugų ir emocinės paramos plėtrą studentams, užtikrinant kvalifikuotą pagalbą Lietuvos aukštosiose mokyklose, ir įgyvendinti prevencines veiklas, skatinančias geresnę studentų psichinę sveikatą bei kuriančias ir puoselėjančias teigiamą psichologinį klimatą aukštosiose mokyklose.

Šiandien, gegužės 25 dieną, Lietuvos studentų sąjunga organizuoja online  renginį feisbuke „Ar studentų  psichikos sveikata –  Lietuvos aukštųjų mokyklų reikalas?“, kuriame bus kalbama apie jaunų žmonių psichinę būklę, vyks diskusijos.

Diskusijos „Jaunų žmonių psichikos sveikata šiuolaikinėje visuomenėje“ transliacija vyks pirmadienį 14 val. ir delfi.lt feisbuko profilyje.

Diskusijoje dalyvaus „Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė, aukštojoje mokykloje dirbantis psichologas Nerijus Ogintas, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis, Lietuvos psichologijos studentų asociacijos atstovė Justė Jurčiūtė. Diskusiją moderuos LSS viceprezidentė Viktorija Žilinskaitė.

Apie projektą plačiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/viktorija-zilinskaite-ar-psichine-studentu-sveikata-yra-aukstuju-mokyklu-reikalas-18-1308786?fbclid=IwAR3WR2bxtidgjtQMKVG1bYol8NbOVyZm1Cme8hvhtJpMHci293vmiU1-WQo.

Nuotolinio renginio informacija socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/events/261009635278264/.

Dėl psichologinės pagalbos ir materialinės paramos Šiaulių valstybinės kolegijos studentams kviečiame kreiptis į Studijų apskaitos ir paramos studentams skyrių: el. p.: studijuskyrius@svako.lt, e.navicke@svako.lt, tel.: 8 618 23 958, 8 637 48 201.


Atgal