Partnerystė tarp Lietuvos ir Uzbekistano: svečiai Šiauliuose – nebe pirmą kartą
Birželio 15–19 d. Zafar Juraev ir Yodgorbek Ismoiljonov iš Andižano valstybinio technikos instituto (Uzbekistanas) lankėsi Šiaulių valstybinėje kolegijoje pagal mainų programą „Erasmus+“ . Vizito tikslas – mokymosi mobilumas.
Viešnagė suteikė puikią galimybę dar labiau sustiprinti jau užmegztą partnerystę, kadangi abu svečiai kolegijoje lankosi jau ne pirmą kartą.
Dalinamės jų vizito įspūdžiais:
„Sugrįžti į Šiaulius buvo tarsi aplankyti senus draugus, nes tai nebuvo pirmas mūsų apsilankymas čia. Buvo malonu vėl atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją ir matyti, kaip mūsų partnerystė toliau stiprėja ir plečiasi. Nuo pat pirmos akimirkos mus pasitiko itin šilta, svetinga ir profesionali atmosfera.
Vienas svarbiausių mūsų vizito akcentų buvo susitikimas Tarptautinių ryšių skyriuje. Tęsdami ankstesnių diskusijų temas, surengėme išsamius ir produktyvius pokalbius, skirtus institucinių ryšių stiprinimui, ilgalaikio bendradarbiavimo plėtrai, naujų studentų ir darbuotojų mobilumo tarp mūsų institucijų galimybių kūrimui.
Didelį įspūdį paliko ir apsilankymas Inžinerijos mokslų katedroje. Ekskursija po modernias ir puikiai įrengtas laboratorijas suteikė vertingų įžvalgų apie naujausius praktinio mokymo metodus, iš kurių kilo naujos idėjos bendriems moksliniams tyrimams, inovatyviems projektams ir akademiniams mainams inžinerijos srityje.
Be akademinės programos, buvo suorganizuota nuostabi kultūrinė išvyką į Naisius. Tai buvo puiki patirtis, leidusi dar geriau pažinti vietos paveldą, istoriją ir vaizdingus Lietuvos kraštovaizdžius, kurie mūsų vizitui suteikė ypatingą kultūrinį ir socialinį atspalvį.
Mūsų vizitas į Šiaulius buvo vertingas tiek profesine, tiek kultūrine prasme. Į Uzbekistaną grįžtame su naujomis idėjomis, dar stipresniais instituciniais ryšiais ir labai teigiamais įspūdžiais. Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių valstybinės kolegijos komandai už išskirtinį svetingumą ir bendradarbiavimo plėtojimą.“

