ŠVK dėstytojų patirtys Vengrijoje: nuo robotikos iki tarptautinių ryšių stiprinimo

2024-07-11

Šiaulių valstybinės kolegijos Inžinerijos mokslų katedros lektorius Marius Kernagis ir Transporto inžinerijos katedros lektorius Remigijus Juknevičius lankėsi Vengrijoje, Dėro mieste įsikūrusiame Széchenyi István universitete.

Dėras – klestintis miestas Vengrijos šiaurės vakaruose, įsikūręs tarp Vengrijos, Austrijos ir Slovakijos sostinių. Dėl savo optimalios geografinės padėties jis laikomas pirmaujančiu automobilių ir pramonės centru.

Széchenyi István universitetas turi net 9 fakultetus, kuriuose vykdomos bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijos.

Vizito metu dėstytojai pristatė Šiaulių valstybinėje kolegijoje siūlomas studijų programas, dalinosi patirtimis, sukauptomis projektuojant ir gaminant logistinio roboto prototipą, atliekant su juo tyrimus, taip pat apžiūrėjo įvairias partnerių laboratorijas, susipažino su ten atliekamais tyrimais.

Lektoriai susitikimuose su Széchenyi István universiteto mokslininkais ir tyrėjais aptarė mokslinių tyrimų sritis, bendrų veiklų, projektų galimybes, pakvietė atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją.

Dėstytojai šiam vizitui pagal mainų programą „Erasmus+“ pasirinko ekologišką kelionę nuosavu automobiliu, o ne skrydį lėktuvu – toks pasirinkimas leido lanksčiau planuoti kelionę, pasigrožėti vaizdingais aplankytų šalių gamtos peizažais.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!


Atgal