Dėstytojų vizitas Tesalijos technikos institute Graikijoje

2017-05-29

Gegužės 8–12 d. pagal Erasmus+ mainų programą Šiaulių valstybinės kolegijos anglų kalbos dėstytoja lektorė Daiva Civilkienė ir Sveikatos priežiūros fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja, lektorė dr. Lina Garšvė viešėjo Graikijoje esančiame Tesalijos technikos institute (angl. TEI of Thessaly).

Tesalijos institutas įkurtas 1983 metais – taip pakeisti tuo metu regione veikę technikos ir profesinio mokymo centrai. Institutas rengia inžinierius, ekonomistus, apskaitininkus, verslo administravimo, turizmo, slaugos, maisto technologijų, dietetikos specialistus, žemės ūkio technologijas išmanančius darbuotojus.

Vizitas truko penkias dienas. Dvi dienos buvo skirtos kelionei pirmyn ir atgal, o likusios trys dienos – dėstymo tikslui įgyvendinti. Viso vizito metu Šiaulių valstybinės kolegijos atstoves globojo profesorius dr. Vassilis Gerogiannis, kuris supažindino su instituto administracija, dėstytojais, tarptautinių projektų skyriaus darbuotojais, savo studentais. Dėstytojos susitiko su Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programų studentais, pagal Erasmus+ mainų programą studijuojančiais šiame institute. Aplankytas instituto miestelis, įsikūręs vienoje didžiulėje teritorijoje už miesto.

Dėstymo vizito tikslinė grupė – Verslo ir Turizmo studijų programų studentai. Jiems buvo perskaityti tarpkultūrinės komunikacijos paskaitų ciklai, aktualizuota tarptautinio verslo komunikacija, kultūriniai skirtumai, technologijų reikšmė tarptautiniam verslui, karjeros galimybės, įgyvendinti įvairūs praktikumai.

Graikų studentai, kaip pastebėjo D. Civilkienė ir L. Garšvė, labai komunikabilūs, aktualios temos sudomino jaunus žmones ir jie entuziastingai reiškė savo nuomones visais klausimais.

„Įdomu ir tai, kad dėstytojai taip pat dalyvavo paskaitų cikluose, reiškė savo nuomonę, dalijosi patirtimi, smagu, jog paskaitos baigdavosi garsiais dalyvių plojimais“, – grįžusios pasakojo dėstytojos.

Po paskaitų buvo bendraujama su dėstytojais, diskutuojama, dalijamasi profesine patirtimi.

Anot Graikijoje viešėjusių dėstytojų, mobilumo vizitai sudaro sąlygas plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, suteikia gerosios patirties, leidžia stiprinti pasitikėjimą savimi, patobulinti užsienio kalbos, socialinio bendravimo įgūdžius.


Atgal