Moksleiviai aktyviai dalyvavo mokslo populiarinimo renginiuose

2017-09-22

Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – kasmetinis renginys, pradėtas organizuoti 2004 metais. Jau ne pirmus metus Šiaulių valstybinė kolegija prisijungia prie projekto ir kviečia moksleivius iš arti pažinti mus supančią aplinką, domėtis mokslo naujovėmis.

Festivalis laikomas vienu iš didžiausių mokslo populiarinimo renginių šalyje. Universitetuose, aukštųjų technologijų kompanijų laboratorijose, kitose verslo įmonėse, muziejuose vykstančiose paskaitose, demonstracijose, ekskursijose, parodose, kurių kasmet organizuojama daugiau kaip 300, kiekvieną rugsėjį apsilanko daugiau nei 30 tūkstančių dalyvių. Įvairaus amžiaus vaikai, moksleiviai ir šeimos dalyvauja Mokslo festivalį lydinčiose mokslo šventėse po atviru dangumi. Festivalyje paskaitas skaito žymūs mokslininkai iš įvairių užsienio šalių.

Pagrindiniai Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ tikslai: ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą, labiausiai moksleivius, siekti karjeros moksle.

Interaktyviuose užsiėmimuose Šiaulių valstybinėje kolegijoje sulaukta gausybės moksleivių iš skirtingų miesto mokyklų ir gimnazijų. Statybos ir aplinkos inžinerijos katedros dėstytojai džiaugėsi moksleivių aktyvumu ir smalsumu. Lektorius Deividas Nesovas moksleiviams vedė užsiėmimą „Susipažink, išmok ir pasidaryk pats“ – jo metu pristatyta Kolegijos statybinių medžiagų laboratorija, vyko tinko ir mūro dažymo praktinės dirbtuvės. Dėstytoja Sigita Karosienė pristatė Lietuvos žemės gelmių žemėlapį – kalbėta apie labiausiai paplitusius mineralus ir uolienas, atliktas mineralų ir uolienų mikroskopinis tyrimas. Violeta Petraškienė supažindino jaunimą su triukšmo lygio matavimo įranga, paskaitoje kalbėjo apie vandens taršą, mokė išmatuoti triukšmo lygį gyvenamoje aplinkoje, nustatyti amonio junginius geriamajame vandenyje.

Sveikatos priežiūros fakultete vienos valandos trukmės paskaitą apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir intelektui vedė lektorė dr. Vaida Berneckė. Buvo matuojami renginio dalyvių funkciniai judesiai. Funkcinių judesių testas leido įvertinti rizikos veiksnius, išreikštus mobilumo ir stabilumo nepakankamumu, simetrijos trūkumu tarp priešingų kūno pusių, judesio ribotumu bei kūno struktūrų neefektyvia integracija.


Atgal