Prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas

2018-06-01

Šiandien startuoja bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Šiaulių valstybinė kolegija stojantiesiems siūlo 20 studijų programų informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

Nuo birželio 1 d. iki liepos 23 d. galima teikti bendrojo priėmimo prašymus priimti studijuoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Prašymai teikiami internetu per bendrojo priėmimo svetainę www.lamabpo.lt. Pageidaujamų studijuoti programų sąrašą nurodytu laikotarpiu galima keisti neribotą skaičių kartų, visuomet galios naujausias išsaugotas variantas. Prašymų teikimas nemokamas.

Stojantieji, kurie nori ne tik užpildyti prašymą, bet ir pasikonsultuoti su specialistais, laukiami Priėmimo tarnyboje, esančioje Centriniuose rūmuose (Aušros al. 40).

Dalyvaujantys bendrajame priėmime gali pretenduoti į valstybės finansuojamas (žr. Minimalūs reikalavimai stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas) arba nefinansuojamas studijų vietas.

Prašymuose galima nurodyti 9 pageidavimus (studijų programa, forma (nuolatinė ar ištęstinė), finansavimo pobūdis (valstybės finansuojamos (vf) arba nefinansuojamos (vnf) studijos). Bendrasis priėmimas vyksta keliais etapais. Pirmajame etape negavus pageidaujamo kvietimo studijuoti, galima dalyvauti kituose etapuose. Antrajame etape galės dalyvauti tik tie, kurie bendrojo priėmimo sistemoje užsiregistravo iki liepos 23 d. Atnaujintas pirmojo etapo prašymas turės teisę dalyvauti antrajame etape, tik šio etapo metu nebus galima įrašyti naujų vf pageidavimų. Pretendentai studijuoti galės keisti tik pageidavimų eiliškumą, taip pat keisti pageidavimo finansavimo pobūdį iš vf į vnf arba įrašyti naujus vnf pageidavimus. Papildomame etape galės registruotis ir dalyvauti nauji stojantieji. Bendrojo priėmimo etapai ir datos.

Siekiant, kad liktų kuo mažiau nepanaudotų kvietimų studijuoti, rekomenduojama atsakingai surašyti pageidavimų sąrašą arba jį ištrinti, jei nebeketinama dalyvauti bendrajame priėmime. 

Išsilavinimo, įgyto 2010 m. ir vėliau, informacija į bendrojo priėmimo sistemą bus perkelta automatiškai, stojančiajam nieko papildomai daryti nereikia. 2009 m. ir anksčiau įgytų išsilavinimo dokumentų, taip pat teisę į papildomus balus patvirtinančių dokumentų suskaitmenintas kopijas į bendrojo priėmimo sistemą privalo įkelti pats pretenduojantis studijuoti asmuo. Rekomenduojama patikrinti, ar iš duomenų bazių įkelti duomenys atitinka brandos atestato įrašus, taip pat stebėti, ar ties kiekvienu pageidavimu yra suskaičiuotas konkursinis balas.

Svarbu: jei gavęs vf kvietimą asmuo negali nustatytu laiku atvykti pasirašyti studijų sutarties pats, jis turėtų iš anksto pasirūpinti notaro patvirtintu arba pasinaudojant elektroninėmis asmens identifikavimo priemonėmis per www.igaliojimai.lt sudarytu įgaliojimu kitam asmeniui (nebūtinai šeimos nariui).

Užsienio lietuviai (galintys dokumentais pagrįsti savo lietuvišką kilmę), vidurinį išsilavinimą įgiję pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas (bakalaureato), ir užsienio lietuviai, vidurinį išsilavinimą įgiję Lietuvos Respublikoje, taip pat tie, kurie ne mažiau kaip trejus metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis 8–12 klasėje (gimnazijos I–IV klasėje), kviečiami dalyvauti bendrajame priėmime ir pretenduoti į valstybės finansuojamas studijas. Priimtiems studijuoti užsienio lietuviams gali būti skiriama valstybės parama.

Užsienio piliečiai gali pretenduoti į valstybės finansuojamas studijas, jei jie yra Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai ir jų šeimos nariai arba turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, yra užsienio valstybių, nesančių Europos Sąjungos ir kitų Europos ekonominės erdvės narėmis, piliečiai ir asmenys be pilietybės. Nepatenkantys į šias kategorijas pretendentai priimami studijuoti savo lėšomis.

Jau vyksta ir tiesioginis priėmimas į kolegiją. Jis bus tęsiamas iki naujų studijų metų pradžios. Šiuo būdu rekomenduojama stoti tiems asmenims, kurie neturi teisės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijas. Prašymai teikiami priėmimo tarnyboje. Laukiame visų norinčiųjų!

Asmenys, kurie jau studijavo aukštosiose mokyklose, gali būti priimami į ŠVK su dalykų įskaitymu. Konsultacijos teikiamos ir priėmimas vykdomas kolegijos fakultetų dekanatuose. Kontaktinė informacija

Profesinių mokyklų absolventams ŠVK priėmimo taisyklėse nustatytais atvejais gali būti suteikiama papildomų balų. Taip pat tiems, kurie stoja į ŠVK inžinerijos ir informatikos studijų krypčių programas, į konkursinį balą vietoje valstybinio egzamino įskaitomas kompetencijų įvertinimas (imamas teorijos ir praktikos vidurkis). Profesinio mokymo programos dalis gali būti įskaitoma kaip studijų dalis pagal suderintą mokymo ir studijų turinį.

Išsami informacija stojantiesiems (ŠVK priėmimo taisyklės, konkursinio balo sandara, studijų kaina ir kitos aktualijos) skelbiama www.svako.lt skiltyje Stojantiesiems.

Informacija apie paramą studentams

Stojančiųjų konsultavimas:

el. paštu priemimas@svako.lt

tel. (8 41) 52 37 69, mob. 8 615 97 114

Šiaulių valstybinės kolegijos Centriniai rūmai,

Aušros al. 40, 211 ir 222 kab.

Dirbame kasdien 9–16 val., išskyrus savaitgalius ir švenčių dienas.

Pietų pertrauka 12–12.45 val.

 


Atgal