Startavo projektas „Pagauk verslumo vėją!“

2018-10-11

Šiaulių valstybinė kolegija kartu su VU Verslo mokykla ir Visorių informacinių technologijų centru pradėjo vykdyti projektą „Pagauk verslumo vėją!“. Kolegijoje jau įvyko pirmieji mokymai.

Projekto tikslai ambicingi – ugdyti studentų ir dėstytojų verslumo ir kūrybiškumo kompetencijas komandose, kuriose technologijos, biomedicinos ir fizinių mokslų atstovai dirba su humanitarinių, socialinių, menų sričių profesionalais, kelti dėstytojų kvalifikaciją, supažindinti juos su naujais dėstymo metodais. Vykdant projektą bus siekiama lavinti studentų socialinę atsakomybę, plėsti jų žinias apie lygybę, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, socialinio verslumo kompetencijas.

Projekte dalyvaujantys dėstytojai spalio trečią dieną buvo susirinkę į psichologės Lauros Rimkutės vedamus mokymus „Komandinio darbo metodai“. Laura Rimkutė – psichologė, ji jau 10 metų konsultuoja ir ugdo įvairių kompanijų darbuotojus. Šios psichologės interesų sritis – skirtingų kompetencijų (emocinės, bendradarbiavimo, asmeninio efektyvumo) ugdymas.

Diena, praleista auditorijoje, mokymų dalyviams tikrai neprailgo: kalbėta apie tai, kas yra būdinga ir nebūdinga komandai, diskutuota, kaip mokymuose dalyvaujantys dėstytojai suvokia komandos esmę. Visiems buvo labai įdomu iš arčiau pažvelgti į įvairius asmenybės aspektus – intravertiškumą ir ekstravertiškumą, racionalųjį ir emocinį pradą, pasitikėjimą savimi, savikritiškumą ir kt., daug diskusijų sulaukė mokymų lektorės raginimas apibrėžti, kaip visi šie aspektai gali būti aktualizuoti versle, kokie yra jų privalumai ir trūkumai.

Netikėta užduotis laukė antroje mokymų dalyje: visa auditorija turėjo susivienyti į komandą ir iš esamų medžiagų sukurti 10 žingsnių mechanizmą, gebantį susprogdinti balioną. Po dviejų valandų darbo projektas buvo sėkmingai išbandytas, o jį konstravę dėstytojai galėjo pasidalyti refleksijomis, įžvalgomis ir visa kita minčių gausa, paskatinta bendro kūrybinio darbo.

Projekto „Pagauk verslumo vėją!“ dalyvių laukia dar daug mokymų, skirtų įvairioms temoms: talentų ir lyderystės, verslumo ugdymui, aktyviesiems mokymo metodams, projektų valdymui, finansavimo galimybėms ir investavimui. Su visa projekto programa dėstytojams galima susipažinti ČIA.

Numatyta, kad projektas, finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, truks 24 mėnesius. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti čia – https://www.svako.lt/lt/apie-mus/tarptautiniai-rysiai/projektai.

Į vyksiančius projekto mokymus dar galima registruotis, kontaktinis asmuo – Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Skaistė Buivytė (CR 202 kabinetas), el. p. s.buivyte@svako.lt, tel. 8 615 60 180.


Atgal