ŠVK Studentų atstovybė: karantinas sujaukė planus, tačiau įsimins ilgam

2020-05-27

2020-ųjų karantinas neabejotinai įsimins visiems, bet jauniems žmonėms šis laikas buvo dar išskirtinesnis. Juk jie pripratę gyventi be didelių suvaržymų, dažnas gimęs jau laisvoje šalyje... Niekas nė negalėjo numanyti, kad šie metai bus kitokie, netradiciniai, privers pakoreguoti įpročius ar įprastą gyvenimo būdą, atskleis naujų gebėjimų.  Savo „karantinine“ patirtimi paprašėme pasidalinti Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės narių.

Kovo mėnesį buvo planuotas studentų mediumas – studijų įpusėjimo šventė, tačiau, paskelbus karantiną, jis taip ir neįvyko. Neįgyvendinta liko ir daugiau šių metų pavasario planų. Kolegijos Studentų atstovybės prezidentė, Įmonių ir įstaigų administravimo programos studentė Valda teigia mananti, kad karantinas buvo labai įdomi patirtis apskritai visiems žmonėms, ne tik studentams.

„Prieš paskelbiant karantiną Studentų atstovybė labai intensyviai ruošėsi mediumo šventei kolegijoje. Mes turėjome savo ritmą, rutiną, nebuvo kada sustoti. Įsigaliojus karantinui, iš pradžių buvo šiek tiek išgąsčio, laukimo ir nežinomybės, kaip viskas bus. Kai įprastas kasdienybės darbų ritmas staiga sustojo, pirmoji savaitė atrodė neįprasta, lyg kažko trūktų, tačiau įpusėjus antrąją savaitę atsirado ramybė ir atsipalaidavimas“, – pasakoja Valda.
 
Studentė sako radusi laiko stalo žaidimams su šeima, išmokusi naujų receptų, pertvarkiusi nuotraukų albumus.

„Manau, kad karantinas leido daugeliui žmonių įsiklausyti į save, geriau pažinti artimuosius, atitrūkti nuo rutinos, streso ir emocinio krūvio. Paskaitos buvo neįprastos, tačiau įdomios, dėstytojai tikrai stengėsi suteikti kuo daugiau informacijos apie studijų dalykus, patarė, išklausė, dažnai susisiekdavome online būdu“, – neįprasto laikotarpio išskirtinumais dalijasi Studentų atstovybės narė.

Bendrosios praktikos slaugos studentė Aistė antrina sakydama, kad karantino laikotarpis buvo naudingas tuo, jog atsirado galimybė daugiau atsipalaiduoti ir pailsėti nuo nuolatinio skubėjimo, nerimo.

„Man asmeniškai net buvo atsiradusi didesnė motyvacija mokytis, tačiau viskas išblėso po mėnesio, kai jau, atrodo, nebesupranti, ką skaitai, kodėl vienas dalykas yra toks, o ne kitoks, bendramoksliai negali atsakyti į klausimus, nes patys nežino. Pradedama gailėtis laiko, kurį leidome per paskaitas, kai galėjome čia ir dabar užduoti klausimus, į kuriuos iškart bus atsakyta ir dar duota papildomų šaltinių tolimesniam domėjimuisi. Žinoma, buvo rengiamos online paskaitos, per kurias galėjome užduoti klausimų, tačiau, kaip ir minėjau, tai ne tas pats, kas bendrauti akis į akį. Trumpai tariant, pradėjo trūkti motyvacijos ir palaikymo“, – karantino patirtį apibūdina Aistė.

Anot Aistės, išskirtinumas tik toks, kad niekada prieš tai neteko dalyvauti paskaitoje įsisukus į pledą ir geriant kakavą, o tai, skuba pridurti studentė, jai labai patiko.

Informacinių sistemų technologijos studentas Lukas sako, kad šis laikas išliks atmintyje kaip išskirtinis: tai buvo pirmas kartas, kai teko taip ilgai mokytis nuotoliniu būdu. Tačiau, Luko teigimu, studentams karantinas buvo naudingas tuo, kad kiekvienas galėjo save išbandyti: juk reikėjo susitvarkyti su dėstytojų skiriamomis užduotimis, puoselėti savarankiškumą ir atsakingumą, susiplanuoti dienotvarkę, teisingai paskirstyti darbo krūvį. Lukas džiaugiasi, kad atsirado geresni santykiai su dėstytojais – kilus klausimams dėl užduočių jie greitai atsakydavo ir padėdavo susidoroti su iškilusiomis problemomis.

Pamažu jau galime grįžti prie ritmo, kokiu gyvenome iki kovo 16-osios. Studentai džiaugiasi, kad vėl gali burtis, susitikti, kurti naujus planus, dėliotis naujas veiklas, dalintis idėjomis ir tiesiog smagiai leisti laiką bendraminčių būryje. Ir, žinoma, Studentų atstovybė labai laukia prisijungiant naujų narių!


Atgal