Tradicinė tarptautinė konferencija – kitokiu formatu

2020-10-22

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto kartu su užsienio partneriais jau ne pirmus metus organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „SVEIKATA. MOKSLAS. VISUOMENĖ“ šiemet įgyvendinta nuotoliniu būdu.

Šiaulių valstybinė kolegija Lietuvos ir užsienio šalių tyrėjus į šią įvairioms sveikatos, sveikatinimo, socialinio darbo temoms skirtą konferenciją kviečia jau trečią kartą. Kaip sveikinimo žodyje konferencijos dalyviams pabrėžė Kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė, pasaulį apėmusios pandemijos akivaizdoje šio mokslo renginio pranešimų kryptys – sveikatinimo procedūrų poveikis asmens psichofizinei gerovei, sveikatinimo paslaugos ir jų valdymas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros srityse, socialinė gerovė asmens ir visuomenės problemos psichosocialiniame kontekste – ypač aktualios.

Šių metų konferencijos programa – labai turtinga. Plenariniam posėdžiui ir trims sekcijoms parengta 60 pranešimų. Konferencijoje savo darbus pristatė pranešėjai iš Čekijos, Estijos, Ganos, Latvijos, Turkijos ir, aišku, Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Pranešimų kryptys realizuotos įvairaus pobūdžio tyrimuose. Dalis jų buvo bendresnio pobūdžio, pavyzdžiui, apie sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų rengimą Latvijoje, slaugytojų pareigas ir atsakomybę Ganoje, būsimųjų slaugytojų savijautą klinikinėje mokymosi aplinkoje lemiančius veiksnius, lyginti kokybiniai ir kiekybiniai tyrimai slaugos moksle, aptarta, kaip slaugos mokoma Čekijos Respublikoje.

Daug pranešimų skirta kineziterapijos temoms: aptarta, kiek ji efektyvi muzikantams, patiriantiems skausmus viršutinėse galūnėse, kalbėta apie grupinių užsiėmimų ir individualių fizinių pratimų namuose poveikį kūno masės komponentams, skirtingų pratimų programų poveikį skausmo intensyvumui ir funkciniam pajėgumui asmenims, jaučiantiems lėtinį kaklo skausmą, gvildentos kitos aktualios temos.

Tie, kuriuos domina kosmetologijos temos, galėjo sužinoti apie manualinių ir aparatinių kosmetinių procedūrų komplekso poveikį moters kūno kompozicijos rodiklių kaitai, masažo poveikį vertikalių ir horizontalių kaktos raukšlių mažinimui, klausytojams buvo pristatyta daug kitų įdomių tyrimų.

Į sveikatinimo paslaugas ir jų valdymą susitelkę tyrėjai savo pranešimuose pristatė studentų fizinės sveikatos pokyčių tendencijas, slaugytojų veiklą slaugant infekcine diarėja sergančius vaikus, pacientų, patyrusių pilvo operaciją, skausmo valdymą, analizavo daug kitų aktualių klausimų.

Konferencijoje dalyvavo gausus socialinės gerovės problemomis besidominčių studentų ir dėstytojų būrys. Dalintasi mintimis apie paauglių agresiją, rizikos faktorius socialiniame darbe, skurdo mažinimo priemones socialinio darbo su šeimomis kontekste, buvo aptarta tai, kas aktualu šioje srityje dirbantiems žmonėms.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę užduoti klausimų pranešėjams.

Kadangi ši konferencija pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu, visi pranešimai įrašyti, su jais galima susipažinti iki spalio 26 dienos atsidarius šią nuorodą: https://svako.lt/lt/tarptautine-moksline-konferencija-sveikata-visuomene-mokslas/konferencijos-programa.

Kolegija pakvietė konferencijos dalyvius skaitytų pranešimų pagrindu parengti straipsnius anglų kalba ir publikuoti juos recenzuojamame žurnale „Professional Studies: Theory and Practice“.


Atgal