Transporto inžinerijos katedros lektorių vizitas Lenkijoje

2023-12-13

Lapkričio 21–23 dienomis Transporto inžinerijos katedros lektoriai Darius Astrauskas ir Manvydas Bagavičius vyko „Erasmus+“ dėstymo vizito į Lenkijoje esantį Opolės technologijų universitetą (angl. Opole University of Technology).

Universitetas įkurtas 1959 m. kaip Silezijos technologijos universiteto konsultacinis padalinys. 1966 m. jis tapo nepriklausomu universitetu. Pavadinimas Politechnika Opolska (Opolės technologijos universitetas) vartojamas nuo 1996 m. Universitete dirba per 400 dėstytojų ir studijuoja per 4000 studentų. Yra šeši fakultetai: Statybos ir architektūros fakultetas; Ekonomikos ir vadybos fakultetas; Elektros inžinerijos, automatinio valdymo ir informatikos fakultetas; Gamybos inžinerijos ir logistikos fakultetas; Mechanikos inžinerijos fakultetas; Kūno kultūros ir kineziterapijos fakultetas.

Gamybos inžinerijos ir logistikos fakulteto profesorė habil. dr. Anna Hnydiuk-Stefan Darių Astrauską pakvietė į savo užsiėmimus skaityti paskaitų pirmo kurso Gamybos vadybos ir inžinerijos specialybės studentams ir Logistikos specialybės studentams. Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojas skaitė pranešimus apie Lietuvos transporto sistemą ir projektą Rail Baltica. Studentai buvo supažindinti su Šiaulių valstybine kolegija ir pakviesti pasinaudoti mainų programos „Erasmus“ teikiamomis galimybėmis.

Lektorius Manvydas Bagavičius ekovairavimo paskaitų turėjo Mechanikos inžinerijos fakulteto studentams ir dėstytojams. Susitikimo su dr. Ireneusz Andrzej Hetmanczyk metu peržiūrėti ir aptarti ekovairavimo tyrimai, kuriuos Opolės technologijų universiteto dėstytojas atlieka jau daugiau kaip 20 metų.

Dėstytojai buvo supažindinti su Mechanikos inžinerijos fakulteto laboratorijomis, kuriose išsamiai pristatytos veiklos, studentų praktinių įgūdžių erdvės, stebėtos studentų ir dėstytojų sukurtos elektrinės transporto priemonės. Fakultetas bendradarbiauja su „Bombardier“ kompanija, atlieka motociklų variklių bandymus.

Paskutiniais metais labai sumažėjo studentų skaičius, todėl Lenkijos universitetas ieško įvairių būdų, kaip tą skaičių padidinti – buvo nuspręsta dalyvauti mainų programoje, kurią finansuos vienas iš Kinijos Liaudies Respublikos universitetų. Pirmiausiai dėstytojai skris mėnesiui į Kiniją skaityti paskaitų, o po to universitetą papildys apie 100 naujų nuolatinių studijų studentų.

Vizito metu pristatytos Šiaulių valstybinėje kolegijoje siūlomos studijų programos, pasidalinta studijų ir praktikų organizavimo patirtimi, apsikeista kvietimais dalyvauti konferencijose, aptartos mainų programų galimybės.


Atgal