Mėgstantiems techniką, kantriems ir norintiems dirbti visada paklausų darbą, verta pasirinkti Automobilių techninio eksploatavimo studijų programą. Ši studijų programa skirta parengti kvalifikuotiems specialistams, gebantiems vykdyti automobilių techninę priežiūrą, diagnostiką ir remontą, parinkti inovatyvias technologines ir organizacines priemones, užtikrinti kokybę ir atsakomybę.
Kolegijoje veikia modernios automobilių techninės priežiūros ir diagnostikos dirbtuvės. Grupė 2019 m. Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų absolventų pristatė išskirtinį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą elektrinį motorolerį. Vienas iš įspūdingiausių 2018 m. baigiamųjų projektų – elektrinis pramoginis kartingas, jį kūrė Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentai. 2017 m. birželio mėnesį tų pačių studijų programų absolventai buvo pristatę taip pat daug dėmesio sulaukusį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą ir pagamintą sportinį automobilį.
Studijų metais įgyti praktiniai įgūdžiai lemia ypač gerą absolventų įsidarbinamumą.
Mokslai Šiaulių valstybinėje kolegijoje gali būti derinami su darbu – tiek studijuojant nuolatine, tiek ištęstine formomis. Kiekvienu konkrečiu atveju ieškoma individualių sprendimų.
Šiaulių valstybinė kolegija yra vienintelė Šiaulių apskrityje aukštoji mokykla, rengianti automobilių techninio eksploatavimo specialistus. Kolegijai priklausančiose moderniose automobilių techninės priežiūros ir diagnostikos dirbtuvėse studentai kartu su dėstytojais kūrybiškai pritaiko savo žinias ir patirtį, konstruoja įvairius imitacinius stendus, realiai veikiančias įspūdingas transporto priemones, pavyzdžiui, sportinio automobilio prototipą, elektrinį kartingą, elektrinį motorolerį ar elektra varomą keturratį dviratį.
Absolventai dirba inžinieriais, meistrais, padalinių vadovais automobilių remonto ir eksploatavimo įmonėse, autoservisuose, automobilių techninių apžiūrų centruose arba kuria privatų verslą ir jam vadovauja.
Tolesnės studijų galimybės
Studijas galima tęsti universitetuose pagal technologijos mokslų studijų srities sausumos transporto inžinerijos ir mechanikos inžinerijos krypčių studijų programas.
Tikslas – parengti kvalifikuotus specialistus, gebančius vykdyti automobilių techninę priežiūrą, diagnostiką ir remontą, parenkant inovatyvias technologines bei organizacines priemones, užtikrinant kokybę ir atsakomybę už profesinės veiklos rezultatus.
Numatomi studijų rezultatai
Įgyti žinias ir gebėjimus
išmanyti ir taikyti parametrų skaičiavimo metodus ir būdus, mokėti naudoti technines priemones ir jų valdymo metodus;
žinoti transporto sistemos struktūrą, jos elementus, transporto priemonių naudojimo specifiką bei raidos tendencijas;
išmanyti transporto priemonių konstrukcijas, jų veikimo ir eksploatavimo principus, konstrukcines bei eksploatacines medžiagas;
suprasti sausumos transporto poveikio aplinkai ir eismo saugumo problemas.
Gebėti atlikti inžinerinę analizę
nustatyti ir vertinti automobilių mechanizmų, agregatų bei sistemų konstrukcinius elementus ir jų sąveiką;
savarankiškai analizuoti ir vertinti automobilių diagnostikos parametrus, matavimo rezultatus.
Turėti žinių ir įgūdžių, reikalingų sausumos transporto inžinerijos studijų krypties projektavimo darbams atlikti
spręsti automobilių techninės priežiūros ir remonto projektavimo ir eksploatavimo uždavinius, vertinant mokslo ir technologijų pasiekimus;
parinkti optimalius technologinius įrenginius, priemones ir medžiagas, reikalingus automobilių techninei priežiūrai ar remontui atlikti.
Gebėti atlikti taikomuosius tyrimus
rinkti ir analizuoti duomenis, reikalingus inovacijų diegimui, naudojantis informacijos tinklais, duomenų bazėmis;
vykdyti taikomuosius tyrimus, naudojant laboratorinę ir gamybinę įrangą, aptarti bandymų ir laboratorinių darbų rezultatus bei pateikti išvadas;
turėti darbo su technologine įranga, naudojama automobilių diagnostikos, techninės priežiūros ir remonto darbams, įgūdžių.
Turėti praktinių žinių ir įgūdžių spręsti inžinerinius uždavinius
vykdyti automobilių techninės priežiūros ir remonto technologinį procesą;
organizuoti ir vykdyti automobilių techninės priežiūros ir remonto materialųjį aprūpinimą;
taikyti ekonomiškai pagrįstus inžinerinius sprendimus, mažinančius aplinkos taršą, didinančius transporto priemonių saugumą ir užtikrinančius saugias darbo sąlygas.
Turėti asmeninių ir socialinių gebėjimų
bendrauti su specialistais sprendžiant profesinės veiklos uždavinius, būti atsakingam už veiklos kokybę bei savarankiškai mokytis kintančioje profesinėje veikloje;
suvokti ir vertinti verslo aplinką bei galimybes, planuoti ir organizuoti įmonės (padalinio) veiklą.