Psichologiniai mokymai mentoriams

2023-10-23

Kviečiame projekto „Šiaulių valstybinės kolegijos studentų psichologinės mokymosi aplinkos gerinimas ir psichikos sveikatos stiprinimas“ mentorius registruotis į seminarų ciklą: Komunikacijos įgūdžių stiprinimas; Kitų ir savęs suvokimas bei vertinimas; Poreikių identifikavimas; Komandinis darbas ir lyderystė. 

Po mokymų dalyviai bus pasirengę geriau suvokti, priimti kitus ir save, identifikuoti poreikius, dirbti komandoje, efektyviau komunikuoti, gebėti prisiimti lyderystę.

Mokymus ves psichologė, psichodramos terapeutė Rasa Pietarienė ir psichologė-psichoterapeutė Edita Tiknė.

Dalyvių registracija: https://forms.gle/AKBs47kfydpAXoVD9

Vieno seminaro trukmė – 4 akad. val. , seminarai vyks Verslo ir technologijų fakulteto Bibliotekos ir savarankiškų studijų centre (Aušros al. 40).


Seminaras „Poreikių identifikavimas“, lektorė Rasa Pietarienė
2023 m. spalio 23 d. 14.00–17.15 val. arba 2023 m. spalio 24 d. 8.00–11.15 val.

Mokymų dalyviai sužinos, kaip įvairiose srityse suprantami poreikiai, kokie esminiai psichologiniai poreikiai atsiskleidžia bendraujant. Užsiėmimuose bus aptarta, kaip atpažinti savo ir kito žmogaus poreikius.
Mokymų dalyviai sužinos apie praktinius poreikių identifikavimo žingsnius. Atlikdami pratimus jie praktiškai įvertins emocijų – minčių – elgesio ryšį: kokios emocijos signalizuoja, kad poreikiai yra nepatenkinti / patenkinti, kokių minčių kyla ir kaip įprastai žmogus elgiasi, kai poreikiai patenkinti / nepatenkinti, kokios mintys ir elgesys trukdo realizuoti poreikius.
Taip pat dalyviai susipažins su įgūdžiais, reikalingais atpažįstant savo ir kito poreikius, apie juos komunikuojant, galės šiuos įgūdžius praktiškai panaudoti.


Seminaras „Komunikacijos įgūdžių lavinimas“, lektorė Edita Tiknė
2023 m. spalio 31 d. 13.00–16.15 val. arba  2023 m. spalio 26 d. 14.00–17.15 val.

Mokymų metu bus apžvelgiama komunikacijos reikšmė kasdieniame gyvenime. Santykiams sukurti ir palaikyti yra reikalingi tinkami bendravimo įgūdžiai. Jų stoka lemia nesusikalbėjimą ir konfliktus.
Seminaro metu bus pristatomi pagrindiniai bendravimo stiliai – pasyvus, agresyvus ir savigarbiškas, aptariami šių bendravimo stilių raiškos būdai ir pasekmės komunikacijai.
Seminaro dalyviai susipažins su konkrečiais agresyvaus, pasyvaus ir savigarbiško bendravimo pavyzdžiais, bus analizuojami jų skirtumai ir panašumai, tai leis iš naujo įvertinti savo bendravimo stilių, pamatyti neįsisąmonintus jo aspektus ir rasti poreikius geriau patenkinančius bendravimo būdus.
Daug dėmesio skiriama praktiniam situacijų modeliavimui. Vaidmenų žaidimo metu dalyviai galės peržiūrėti savo įsitikinimus apie bendravimo stilius, išbandyti save skirtinguose vaidmenyse. Vaidmenų žaidimai padės įsisavinti tiek žodinius, tiek nežodinius komunikacijos aspektus, tinkamai pasirinkti komunikacijos būdus, būtinus sklandžiam bendravimui užtikrinti.


Seminaras „Komandinis darbas ir lyderystė“, lektorė Rasa Pietarienė
2023 m. lapkričio 6 d. 14.00-17.15 val. arba 2023 m. lapkričio 7 d. 8.00-11.15 val.

Seminaro metu dalyviai susipažins su komandinio darbo apibrėžimu ir su tais faktoriais, kurie lemia sėkmingą komandinį darbą.
Dalyviai sužinos, kad bendrų tikslų siekimo, tarpusavio paramos, konfliktų tarp komandos narių sprendimo įgūdžiai reikalingi tiek komandos nariams siekiant komandinių tikslų, tiek komandos lyderiui vedant komandą tikslo link. Lyderystė yra svarbi planuojant, veikiant ir prisiimant atsakomybę.
Dalyviai išmoks praktinių užduočių metu įsivertinti įgūdžius, reikalingus komandiniam darbui,  taip pat galės įvertinti savo indėlį į komandos pasiektą rezultatą ir savo vaidmenį komandiniame darbe.


Seminaras „Kitų ir savęs suvokimas“, lektorė Edita Tiknė
2023 m. lapkričio 9 d. 14.00–17.15 val. arba 2023 m.  lapkričio 14 d. 13.00–16.15 val.

Seminaras, kurio metu atlikdami užduotis ir žaisdami dalyviai bus skatinami panagrinėti aplinkinio pasaulio „protinių modelių“ šaltinį – asmeninius vidinius tikrovės žemėlapius, kuriuos visi turime.
Seminaro tikslas – atpažinti kuo remdamiesi priimame sprendimus gyvenime, padėti dalyviams prisiimti didesnę atsakomybę už pasirinkimus, įvertinti situaciją, kurioje jie turi veikti, apibrėžti žmones, su kuriais jie turi dirbti, ir vertinti su problema susijusius duomenis.
Užduotys padės pamatyti veiksmingo bendravimo svarbą, atskleisti, kaip kiekvienas dalyvis reaguoja į konfliktines situacijas, kuo remdamasis priima sprendimus.
Dalyviai bus skatinami tyrinėti savo mąstymo ypatumus, atskleisti pasaulio ir nuomonių įvairovę, išplėsti supratimo ir tolerancijos ribas.

Dalyvių registracija: https://forms.gle/AKBs47kfydpAXoVD9

Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Šiaulių valstybinės kolegijos studentų psichologinės mokymosi aplinkos gerinimas ir psichikos sveikatos stiprinimas“


Atgal